Čeština pro Crusader Kings III 1.2.2

První etapa dlouholetého překladu je za námi. Berte tuhle češtinu ke Crusader Kings III jako takový dárek k vánocům. Jak už je u Paradoxu zvykem, během překladu vydal dva patche, takže první čeština je rovnou pro verzi hry 1.2.2, ale nemyslím, že by to někomu vadilo. Znalci paradoxích her už vědí, že herní čeština je mnohdy poněkud podivná a má zvláštní formulace. Kdo by nevěděl proč, nechť se podívá do tohoto staršího článku o Imperator: Rome na druhý obrázek shora a všechno bude jasné.

Novinkou ve hře je Encyklopedie. Do Text jsou vložena Slovo, na která si najedete Kurzor a vyskočí vám k tomu Nápověda. Bez ní by byl překlad mnohem Snadnost, protože všechna Heslo encyklopedie jsou do Text vložena v První pád. U Angličtina to nevadí, u Čeština ano. Bylo by mnohem pohodlnější všechny „zbytečné“ Proměnná zlikvidovat a překlad tak dovést k Dokonalost, ale to se mi nezdálo jako dobrý Nápad, protože tím by se zlikidovala výhoda Encyklopedie (V tomto odstavci vidíte, jak vypadají přeložené texty ve hře.)

Soudě podle CKII se dá očekávat, že celkový překlad se protáhne na nejméně dalších 5 let a vznikne asi tak 150 různých přídavků a DLC. Paradox asi svou finanční politiku nezmění, takže se budete muset těžce rozhodovat, jestli si koupíte nové Porsche, nebo nové DLC k CKIII.

V Paradoxu tolik oblíbená genderová korektnost je v CKIII dotažená k nejvyšším metám. I náhodné postavy, které ve hře potkáte jen jednou, mohou být jak muž, tak žena. Dokonce i zvířata – koně, kočky, psi – mohou být obého pohlaví. A když budete hrát správným způsobem, můžete mít černou homosexuální lidožravou papežku. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že tu lidožravost u papežů Paradox hned v prvním patchi odstranil. Škoda, bylo to takové historické…

Covid 1019 – Roušku sice má, ale co ty rozestupy? Přitvrdit! Zavřít! Zakázat!

Poprvé v historii her Paradoxu si také můžete sestavit vlastní sexuální preference populace. Můžete mít populaci běžnou, nebo s převažujícími asexuály či homosexuály. Nic proti asexuálům a homosexuálům, ale CKIII je hra o dynastiích, tudíž o dětech… Kdo ty děti bude dělat, když bude 70% homosexuálů? Uznávám, že samotnou výrobní proceduru mají v principu celkem slušně zvládnutou, ale to rozhodující finále se jim zatím moc nedaří.

Všechny tyhle nehistorické blbiny můžete naštěstí povypínat a dostanete tak obvyklou porci hodnotné paradoxí strategie a zábavy. Hra dobře vypadá a dobře se i hraje. Jenom Deus Vult tam chybí. U křižáků chybí Deus Vult. Paradox opravdu kvůli několika vypatlaným aktivistům zbaběle odstranil Deus Vult! Protože fašisti. Předposranost Paradoxu je vskutku komická. Ale zato můžete hrát za všelijaké pofidérní východní kmeny, černochy a snad i Eskymáky. PARADOX VULT!

Nalezené chyby jako obvykle hlašte na našem fóru v sekci CKIII – čeština. Jedná se zejména o překlepy, vypadlá písmena, pravopisné chyby, vyšinutí z větné vazby a podobné bugy. Nezaručuji, že všechno půjde opravit, ale rozhodně se o to pokusím.

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Neposílejte chyby na facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse