Čeština pro MMO Naval Action

Máte rádi romantiku starých plachetnic, vonících solí a dehtem, na kterých kapitáni vyjadřovali posádce svou náklonnost devítiocasou kočkou? Plachetnic, které pod plnými plachtami letí po hladině jako závodní kůň? Tak tohle bude něco pro vás. Kolega Tomiket přeložil texty pro hru Naval Action. Je to MMO ze zlatého věku plachetnic, tedy ze 17. – 18. století a odehrává se v Karibiku.

Můžete hrát za různé státy (Velkou Británii, USA, Polsko-Litevsko, Rusko, Prusko, Francii, Španělsko, Holandsko, Dánsko-Norsko, Čínu, Švédsko) a samozřejmě také za piráty (ne, jejich kapitán se opravdu nejmenuje Bartoš). K dispozici jsou dva servery „Válečný“ PVP a „Mírový“ – pouze PVE.

Pro svůj klan dobýváte různé přístavy, ve kterých pak můžete stavět různá opevnění, nastavovat daně a jinak vládně působit. Můžete se rozhodnout, jakou cestou se vydáte, zda budete útočník a dobyvatel, nebo obchodník, podnikatel a loďař. Záleží to jen na vaší svobodné vůli, ve hře se to nijak nenastavuje.

Svět je otevřený a opravdu rozlehlý. Než vývojáři přidali takzvanou „Wind zone“, trvala cesta z Port Royale do Belize poctivé 2 hodiny a bez zobrazení pozice na mapě (to už taky přidali formou volitelného perku) se řízení odehrávalo jen podle kompasu a ostrůvků po cestě.

Pokud přijdete o loď, přijdete o vše, co na ní bylo. Bitvy mohou trvat i dvě hodiny čistého času. Do jisté míry lze hru považovat za simulátor staré plachetnice, protože loď ovládáte nejen kormidlem, ale také různým nastavením plachet a ráhen. Využíváte směr větru k rychlejšímu otočení lodě, zastavení, nebo úpravě náklonu – to aby nepřítel nemohl střílet pod čáru ponoru, kde to nejvíc bolí. Kromě toho při velkém náklonu vaše děla míří do nebe, což při námořním boji není úplně ideální.

Získáváte zkušenosti, které se projevují ziskem vyšší hodnosti. S vyšší hodností si můžete dopřát větší loď, dokonce i řadovou bitevní loď, ale pokud můžete zaplatit jen 50 mužů, tak ji ani nedostanete z přístavu.

 

To je jen pár informací na ochutnávku. Nasaďte kapitánský klobouk, naložte zásoby, zvedněte kotvy, vytáhněte plachty a hurá na moře! Jo, nezapomeňte na citróny, aby vaši muži nedostali kurděje. Vitamín C, víme?

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština update 2023 #01

Čeština update 2022 #12

Čeština update 2022 #10

Čeština update 2022 #07

Čeština update 2022 #06

Čeština update 2022 #04

Čeština update 2021 #12

Čeština update 2021 #10

Čeština update 2021 #9

Čeština update 2021 #7

Čeština update 2021 #1

Čeština revize 01

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, nebudete je tentokrát hlásit na našem fóru, ale zde. Tomiket tam založil vlákno pro češtinu.