Čeština pro Imperator: Rome 2.0.0

Imperator: Rome v době svého vydání (2019) utrpěl tragický neúspěch, protože nepřinesl to, co od něj hráči po veliké reklamní masáži očekávali. Poslední update Marius 2.0.0 to však konečně napravuje. Jádrem hry již není jen pouhé dobývání. Základní kameny hry byly předělány tak, že nyní lépe spojují velké státní záležitosti s vnitřní politikou státu.

Hodně změn nastalo v interakci postav. Mimo jiné to umožňuje špionáž proti cizím mocnostem za účelem zjištění, jak jsou na tom s počtem lidí a obsahem pokladny. Ale první velká změna, které si všimnete, je v uživatelském rozhraní. Je elegantnější, barevnější a není tak zbytečně velké, jako to původní.

Velkou změnu prodělal také vojenský systém. Armáda sestává z pravidelných legií a milicí. Milice se povolávají v případě války a podobají se jednotkám z CKII a CKIII. Legie jsou pravidelné a stálé jednotky, které však nejsou přístupné hned od začátku hry a jsou drahé. Armáda je kombinací legií a milicí.

Když v přípravě na vojenské tažení povoláte lid do armády (do milicí), zasadíte své ekonomice citelnou ránu, protože lid bude ve vojsku a nebude makat pro stát. Musíte proto lépe plánovat a dobře si rozmyslet, kdy zahájit válku. V tomto kontextuje také nutné dbát na správný poměr jednotlivých populací (šlechta, občani, svobodní, otroci). U menších států už nelze vést politiku permanentní války, protože by to jejich ekonomika prostě nezvládla.

Radikální revizí prošly i vynálezy. Nyní jsou seřazeny do stromů a už se nekupují za zlato, ale za inovační body, které produkují výzkumníci. Ve hře je ještě mnoho dalších změn, ale na ty už přijdete sami. DLC Heirs of Alexander přidává do hry státy diadochů – především Antigonskou a Seleukovskou říši a také Egypt.

Imperátor v době svého vydání zcela propadl, ale to už je minulost. Po mnoha opravách se z něj stává hra, která stojí za pozornost. Škoda, že takhle nevypadal v době svého vydání.

Před instalací češtiny si opravdu POZORNĚ přečtěte instrukce ze souboru „jak instalovat.txt“!

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Neposílejte chyby na Facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse