Čeština pro Victoria II verze 3.04

Victoria II. Hra, která si získala velkou oblibu, ale Paradox se k ní zachoval dosti macešsky. I u nás byla popravdě řečeno celkem opomíjena. Prvotní překlad v roce 2013 skončil ve verzi 1.4 zhruba v polovině, já jsem ho o rok později dotáhl do konce a pak to tak nějak ustrnulo ve vývoji.

Asi před rokem a půl Bakendrid přeložil DLC House Divided, ale protože jeho překlad má diakritiku a hra ji neumí, překlad se neuplatnil. Bakendrid ho dal k dispozici s tím, že se toho snad nakonec někdo ujme a zprovozní to. V té době jsem na to neměl čas. Byla by ale rozhodně škoda, aby jeho práce vyšla naprázdno, protože Victoria II je skvělá hra. Tak jsme se toho s Freskotem ujali.

Fonty a diakritiku se opět podařilo vyřešit díky Freskotovi (jako u Imperátora) a v této fázi už dokončení překladu nestálo nic v cestě. Přeložil jsem 125 normostran druhého DLC (Heart of Darkness) a spolu s Freskotem jsme celou češtinu opravili a doplnili chybějící diakritiku, což je na 613 normostranách fakt pakárna. Celý překlad má nyní 763 normostran.

Teď tedy máte k dispozici kompletní opravenou češtinu pro Victoria II verze 3.04 s oběma vydanými DLC.

Nic dalšího už k ní nevyjde, protože Paradox veškeré práce na této hře už dávno zastavil. Z původního překladu tam zbyly nějaké ty relikty minulosti, proto tam můžete narazit na české věty, které mají vysloveně anglickou syntaxi. Nechtělo se mi je přepisovat, protože je to moc pracné a nemám na to čas ani chuť. Srozumitelné to je, diakritiku to má a „vo tom to je“.

Po utrpení s DLC Holy Fury pro mě tohle byla vysloveně odpočinková záležitost a protože mám VicII rád, dělal jsem na tom s radostí. Tahle hra totiž vznikla v době, kdy se ještě nehrálo na genderovou korektnost, řetězce textů byly poskládány téměř logicky a hry se uměle nenafukovaly nesmyslnými eventy.

Jó… To bejvávaly časy…

Poznámka ke hře: Pokud budete chtít hrát za Československo, začněte za Rakousko-Uhersko, jděte na „Politiku“ a v ní vpravo nahoře v tabulce „Propustit stát“ propusťte Československo. Potvrďte „Hrát za“. Totéž můžete udělat i s jinými státy, výběr je poměrně široký. Pak už hrajete za propuštěný stát.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, posílejte je na naše fórum do vlákna čeština. Nehlašte je na Facebooku, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse