Čeština pro Crusader Kings II verze 3.2.0

Konečně to mám z krku. Dotáhl jsem k vítěznému konci DLC Holy Fury. 768 normostran nehnusnějšího balastu, jaký jsem kdy překládal. Dvakrát jsem byl pevně rozhodnutý, že s tím seknu a dvakrát jsem odvolal, co jsem slíbil a slíbil, co jsem odvolal.

DLC plné vaty, stupidit a nesmyslů například začlení českého krále do satanistické sekty. Paradox se tak na hony vzdálil původnímu záměru držet se historie alespoň rámcově a udělal z CK2 historizující The Sims. Naprosto směšná je křečovitá a až trapně prosazovaná genderová korektnost, kterou jsem ovšem v překladu nekompromisně zlikvidoval, protože v historii nemá co dělat. Naštěstí se všechny tyhle kraviny dají povypínat. Jenže když to vypnu… Proč jsem se s tím tedy vlastně dřel?

Vytrval jsem u toho, protože jste projevili o překlad mnohem větší zájem, než bych čekal. Nerad bych zklamal ty, kteří projevili svou vděčnost. Někteří opravdu velkoryse. Všem, kteří poskytli nějaký obolus, ze srdce děkuji. Kromě toho nerad odcházím od rozdělané práce.

Dodělal jsem to a vy máte, co jste chtěli. Tak si to užijte. A co že jste to chtěli? Chtěli jste si ve střední Africe vyřezávat masku z pařezu a pořádat šamanské pochody hrdosti. Chtěli jste svým mužům a hlavně ženám zajistit lepší budoucnost v africké savaně. Chtěli jste se svými bratry a hlavně sestrami vraždit oponenty a chtěli jste své ženy vyzvat na souboj. Duševním zrakem přímo vidím, jak si holka, která váží 50 kilo, navleče kompletní dvacetikilovou zbroj, uchopí štít, bojovou sekeru a postaví se 120 kilovému pořezovi, který je v soubojích dobře cvičený a má výdrž slona. V rámci genderové korektnosti vás samozřejmě ani na chvíli nesmí napadnout, že by to ta statečná žena mohla prohrát, protože ona je ŽENA a proti ní stojí jen pouhý muž, vývojově nižší stupeň člověka, postižený toxickou maskulinitou a odsouzený k zániku.

Chtěli jste také poznat úspěchy skvělých českých vládkyň, počínaje zrakově postiženou Janou Lucemburskou a jej veleúspěšnou dcerou Karlou IV (o jejím Rambohafíkovi se bohužel historické prameny nezmiňují) až po poslední císařovnu Františku Josefu I, na kterou všechny monarchistky vzpomínají se slzou v oku. Samozřejmě ani ženy se nevyhnuly některým menším potížím, vzpomeňme například na „zimní královnu“ Bedřišku Falckou. Historie je však bohužel zatím podávána převážně muži a proto upírá ženám jejich spravedlivé postavení v dějinách. Třeba takový Dalimil. Flanďák a mysogin.

Pevně doufám, že Paradox tímhle DLC s CK2 definitivně skončil a podobnou odpornost už nikdy nevydá. Druhé Holy Fury bych fakt nerozdejchal. Všechno má své meze.

Na podzim nás čeká nová hra a Paradox nechce říct, o co jde, ale NEBUDE to Victoria III. Obávám se, že není důvod k optimismu. Imperator: Rome, do kterého jsem vkládal velké naděje, je totální propadák. Jak se zdá, Ebba Ljungerud to vzala razantně do své osvědčené ruky. Pomoz nám Bůh, svätý Andrej, matka Gréta či jiná nadpřirozená bytost. Nejen nám, ale hlavně Paradoxu.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, posílejte je na naše fórum do vlákna čeština. Nehlašte je na Facebooku, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse