Čeština pro Victoria II verze 3.04

Victoria II. Hra, která si získala velkou oblibu, ale Paradox se k ní zachoval dosti macešsky. I u nás byla popravdě řečeno celkem opomíjena. Prvotní překlad v roce 2013 skončil ve verzi 1.4 zhruba v polovině, já jsem ho o rok později dotáhl do konce a pak to tak nějak ustrnulo ve vývoji.

Asi před rokem a půl Bakendrid přeložil DLC House Divided, ale protože jeho překlad má diakritiku a hra ji neumí, překlad se neuplatnil. Bakendrid ho dal k dispozici s tím, že se toho snad nakonec někdo ujme a zprovozní to. V té době jsem na to neměl čas. Byla by ale rozhodně škoda, aby jeho práce vyšla naprázdno, protože Victoria II je skvělá hra. Tak jsme se toho s Freskotem ujali.

Fonty a diakritiku se opět podařilo vyřešit díky Freskotovi (jako u Imperátora) a v této fázi už dokončení překladu nestálo nic v cestě. Přeložil jsem 125 normostran druhého DLC (Heart of Darkness) a spolu s Freskotem jsme celou češtinu opravili a doplnili chybějící diakritiku, což je na 613 normostranách fakt pakárna. Celý překlad má nyní 763 normostran.

Teď tedy máte k dispozici kompletní opravenou češtinu pro Victoria II verze 3.04 s oběma vydanými DLC.

Nic dalšího už k ní nevyjde, protože Paradox veškeré práce na této hře už dávno zastavil. Z původního překladu tam zbyly nějaké ty relikty minulosti, proto tam můžete narazit na české věty, které mají vysloveně anglickou syntaxi. Nechtělo se mi je přepisovat, protože je to moc pracné a nemám na to čas ani chuť. Srozumitelné to je, diakritiku to má a „vo tom to je“.

Po utrpení s DLC Holy Fury pro mě tohle byla vysloveně odpočinková záležitost a protože mám VicII rád, dělal jsem na tom s radostí. Tahle hra totiž vznikla v době, kdy se ještě nehrálo na genderovou korektnost, řetězce textů byly poskládány téměř logicky a hry se uměle nenafukovaly nesmyslnými eventy.

Jó… To bejvávaly časy…

Poznámka ke hře: Pokud budete chtít hrát za Československo, začněte za Rakousko-Uhersko, jděte na „Politiku“ a v ní vpravo nahoře v tabulce „Propustit stát“ propusťte Československo. Potvrďte „Hrát za“. Totéž můžete udělat i s jinými státy, výběr je poměrně široký. Pak už hrajete za propuštěný stát.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

WhiteHorse