Čeština pro Stellaris Nemesis 3.0.2

Stellaris má poprvé od svého vzniku nový konec. Už nemusíme čekat, až se na nás přihrne nějaká emzácká verbež a všechny nás zlikviduje. Teď si to klidně můžeme zařídít osobně, nebo tomu můžeme osobně zabránit. Stačí se rozhodnout. Budeme neustále plakat, že nám celá galaxie ubližuje, že jsou všichni proti nám, chtějí nás zničit a přitom budeme pravidelně rozpoutávat nevyhlášené války, krást cizí území a nakonec všechno, včetně celé galaxie zničíme, nebo se budeme chovat jako civilizovaná rasa, budeme se snažit o rozumné dohody a nakonec galaxii zachráníme?

Zničení galaxie slouží k přesunu do jiné dimenze, kde už naši slávu a zásluhy o galaxii nebude nikdo zpochybňovat. Budeme k tomu potřebovat obrovské množství temné hmoty. Abychom ho získali, je nutné formou supernovy zničit všechny hvězdy. K tomu dostaneme velmi zajímavé vybavení. Záchrana galaxie – tam vcelku není co řešit. Prostě musíme zastavit ty pošuky, kteří se rozhodli galaxii

Změnil se systém staveb a rozvoje kolonie, takže musíme lépe plánovat svůj průmysl. Přibylo zkoumání prvního kontaktu, který nyní probíhá podobnou formou, jako vykopávky. Když někde potkáme cizí lodě, přiřadíme na to místo vyslance a dál už to běží samovolně v několika etapách.

Abychom se o ostatních říších něco dozvěděli, například o jejich ekonomice a vojenské síle, musíme nyní provozovat špionáž. To znamená budovat špionážní sítě, získávat kontakty, podnikat sabotáže, krást technologie, unášet nebo vraždit jejich občany, nasírat a urážet partnery v diplomacii, zkrátka chovat se tak nějak jako jedna primitivní barbarská východní oligarchie.

Přeložit 286 normostran není práce na jedno odpoledne. Díky Tomiketovi, který na překladu odvedl obrovský kus práce, se vydání češtiny uskutečnilo mnohem dřív, než jsem původně plánoval. A překlad mě fakt bavil, nebyla to obvyklá rutina.

I když jsem narazil na kritiku tohoto DLC, myslím, že se Paradoxu opravdu povedlo. Stellaris tím získala na zajímavosti a hratelnosti a mám dojem, že studio výrazně zapracovalo i na vyváženosti hry.

Paradox umožňuje hráčům poměrně široké možnosti nastavení hry, takže všelijaké koncové krize, padlé říše a podobné věci můžeme povypínat. Pokud chceme, můžeme si poklidně si hrát na svém písečku a nechat ty ostatní, ať si vzájemně trhají občanky, covidpussy, digitální kreditní doklad jediného správného občana, nebo cokoliv jiného, co zrovna bude galaktická hygienická služba a vypatlaní ministři všegalaktického zdraví požadovat.

21.5. – 23.5. proběhne PDXCON. Nedá se od něj čekat nic zásadního. Bude ohlášena nějaká nová hra a nejspíš to zase nebude Victoria III. Politika DLC se nezmění a tak se vlastně ani nemáme na co těšit. Nebo že by přece?

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Neposílejte chyby na facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse