Requiescat in pace, Crusader Kings 2?

Není už čas uložit CK2 k věčnému spánku? Ne? No tak se teda radujme. Hurá, aleluja, hosana a tak dále. Máme tady další datadisk k CK2. Paradox pokračuje ve své snaze vydojit z hráčů poslední ojrocenty, než CK2 definitivně zařízne. Už jsem zachytil dotaz, jestli to „budeme“ překládat.

Tak především ne jestli BUDEME, ale jestli BUDU, potože jsem na to sám. Myslíte si, že za češtinami stojí dobře pracující tým ochotných a zdatných překladatelů? Tak se z toho snu rychle probuďte, protože za češtinami stojí jen dobře pracující WhiteHorse, kterému tu a tam někdo vypomůže. Ale k věci.

Ještě jsem nedokončil DLC Holy Fury. 800 normostran nejodpornějšího hnoje, jaký jsem kdy překládal. Několik set řádků těhotenství, 150 řádků těžkého porodu, několik set řádků stupidních žvástů o zranění při souboji, několik set řádků keců o tlouštcě, vychrtlosti a dietě vůbec, „vtipná“ hra na královské hostině ve stylu – Jsi blbec… Ty jsi větší blbec… Ty jsi ještě větší blbec… (pouhých 178 řádků) a nekonečné množství dalších kravin, které s hrou nijak nesouvisejí. Proč mám například ve hře se jménem Křižáčtí králové překládat žvásty o tom, jak si nějaký přiblblý černoch vyřezává masku z pařezu? Ééé… Soryjako… Chtěl jsem samozřejmě politicky korektně říct nějaký nepříliš mentálně zdatný afroafričan.

Do finiše tohohle svinstva zbývá ještě 98 normostran. A pak dalších 15 na verzi 3.0.1. A teď přišlo ještě 78 normostran nejnovějšího výplodu Paradoxu. Proč bych to sakra měl překládat?

Podle statistiky má poslední čeština k CK2 (verze 2.8.3.2) skoro 4 000 stažení. A odezva „vděčných“ uživatelů? Tak nějak… žádná. (Čestnou výjimkou je těch asi pět nebo šest jedinců, kteří vděčnost projevili. Děkuji.)

Takže jak dál s CK2? Bude čeština, nebo nebude? Řeknu vám to jasně a natvrdo: záleží na vašem zájmu. Stačí zavítat na stránku Příspěvek a k projevenému zájmu přidat poznámku „Mám rád křižáky“. Až dokončím překlad Imperátora, tak se podívám, jaký zájem OPRAVDU máte a podle toho se rozhodnu, jestli budu v překladu CK2 pokračovat, nebo ne.

Budu k vám upřímný. Pevně doufám, že ten zájem neprojevíte. Že si raději koupíte nějaký hodnotný lootbox do nějaké neméně hodnotné hry pro mobilní telefon, nebo nějakou skvělou hru na Steamu, kterou ani nikdy nespustíte. Protože jsem zjistil, že CK2 po DLC Holy Fury opravdu upřímně nenávidím. Ne, není to špatná hra. Ale brodit se den co den po krk ve sračkách už mě prostě přestalo bavit.

Jak jsem řekl, je to na vás. Bude zájem? Bude překlad. Nebude zájem? Pak sbohem armádo.

WhiteHorse