Modifikace do HOI4 – CZKE 0.9.8

Drazí spoluobčané,

jsme v roce 1936 a my v naší drahé vlasti československé pozorujeme pozoruhodné změny. Hodžova vláda nastoupila do úřadu a tímto nahradila stávající vládu Jana Malypetra. Také náš drahý prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk, odešel na odpočinek a jeho místo zaujal Edvard Beneš. Náš stát stále sužují následky Velké hospodářské krize. V našem pohraničí to začíná vřít. A na západ od nás, náš německý soused, se změnil z demokratického státu zatíženého reparacemi na totalitní stát, jenž je veden Adolfem Hitlerem, který se neohlíží na Versailleský systém a nějaké reparace, buduje armádu a nevypadá to, že se k nám bude chovat zrovna dvakrát přátelsky.

Čekají nás opravdu zlé časy. Musíme zachránit naši vlast! Ale jak? To už je jen na vás. Budeme se držet osvědčené cesty demokracie a otevřeme oči Západu, nebo v dobách nouze ustanovíme vojenskou diktaturu? Nebo se otočíme zády k Západu a demokratickým hodnotám a spolčíme se s SSSR? Nebo… nebo se poddáme Třetí říši a budeme s ní spolupracovat?!! Možností je mnoho a ještě více!

Připravil jsem pro vás modifikaci do HOI4. Modifikace kompletně překopává Československo a jeho možnosti a cesty, kudy se může ubírat. Hráč se dozví mnoho zajímavých historických informací. Jeho úkolem je uchránit Československo před hrozbami, jimiž je obklopeno. Pro tento účel má v politickém stromu na výběr 6 cest:

Demokracie se Spojenci
Demokracie Malé Dohody
Demokracie, později vojenská diktatura
Národní fašismus
Nacistická kolaborace s německými nacisty
Komunismus se SSSR

Samozřejmě je tu i průmyslový strom, zbrojařský strom a strom strategických rozhodnutí. A to vše v jednom kompletním stromu Národního zaměření. Součástí národního stromu je stavba pohraničního opevnění, možnost infiltrovat nacisty a dokonce podpořit protihitlerovský převrat.

Zpočátku se hráč bude muset vypořádat s důsledky Velké hospodářské krize a velmi záhy i s narůstající sudetskou otázkou. Později i se slovenským nacionalismem, pokud včas neudělí Slovensku autonomii.

Pokud se hráč rozhodne věřit v Západ, tak se bude muset zříci čechoslovakismu a zařídit jak pro Sudety, tak i pro Slovensko autonomii.

Pokud hráč bude chtít jít cestou Malé dohody, tak bude muset nejprve obnovit Malou dohodu a pak přizvat Jugoslávii a Rumunsko.

Pro možnost vojenské diktatury je třeba zmilitarizovat RČS a provést vojenský převrat. Poté se může rozhodnout, zda-li se dohodnout s Němci, nebo proti nim bojovat bok po boku s Polskem, kterému ovšem je nutno darovat Zaolží.

Pro možnost národního fašismu může hráč zvolit několik cest, avšak je jasné, že musí omezit demokracii a její práva.

Nacistická kolaborace vyžaduje držet se cesty Národního fašismu, a pak jen zorganizovat převrat Vlajky.

Komunismus má vlastní, trochu osamocenou větev, po které se hráč ovšem může také vydat.

Protože je modifikace poměrně velká (130 MB), bylo nutné ji kvůli omezením serveru rozdělit do 5 souborů. Všechny si postupně stáhněte a pak rozbalte 1. soubor (CZKE 0.9.8.zip). On už ty další vezme s sebou. Znáte to z Uloz.to…:-)

Doufám, že se vám moje modifikace bude líbit.

Freskot.

Po rozbalení archivů si přečtěte soubor readme.txt, kde je popsáno, jak modifikaci instalovat.

Soubor 1

Soubor 2

Soubor 3

Soubor 4

Soubor 5