HOI4, návod ke hře a vykopané poklady

Pochopili jste základní principy HOI4? Nebo v tom tápete a nevíte jak dál? Vydávat manuály ke hrám už bohužel nepatří k dobrým zvykům vydavatelů a mnoho hráčů si s hrou nedokáže poradit. Na našem fóru se objevila spousta dotazů na různé aspekty HOI4, na které v drtivé většině odpovídal Bostončan, který se hrou zabývá opravdu do hloubky a na odborné bázi. V mnoha případech hráči ani nemají tušení, že nějaké takové fórum existuje a tak jsme se s Bostončanem domluvili, že sestavíme příručku, která hráčům ukáže, že přece jen mají v tornistře skrytou maršálskou hůl, tuto hůl z jejich tornistry vytáhne a hráči ji strčí do ruky. Hráč pak radostně vyrazí na východní frontu a podle své letory bude drtit buď fašisty, nebo bolševiky. Tuto příručku si každý bude moci stáhnout jako bonus k naší češtině.

První díl příručky bychom chtěli vydat 6.12.2019 jako takový malý dárek k Mikuláši a kompletní příručka je naplánovaná jako vánoční dárek. Abyste viděli, co vás čeká, můžete se podívat na několik screenshotů z rozdělané práce. Protože já jsem Čech a Bostončan je Slovák, vydáme příručku ve slovenské i české verzi, takže nikdo nebude zkrácen ve svých lidských právech.

Příručka bude sestavena jako klasické PDF. Budete ji tedy moci používat v jakémkoliv programu, který umí tyto soubory otevřít.

Pro lepší práci s příručkou je samozřejmě jako u všech správných příruček vytvořen funkční obsah a rejstřík.

Několik stránek na ukázku:

 

 

Možná vás napadne, co všechno byste si v příručce rádi přečetli. Neváhejte a napište to do našeho fóra, konkrétně do tohoto vlákna

http://forum.jajjun.com/viewtopic.php?f=130&t=8606

a pokud se bude jednat o rozumné nápady, pokusíme se je do příručky vtělit. (Poznámka – pamatujte na to, že to, co píšeme, bude příručka rychlé strategie, nikoliv Encyclopedia Britannica.)

Když už jsme u těch příruček… Minulý rok náhle tragicky zesnul můj hlavní počítač. Nezůstaly po něm siroty, jak praví klasik, nýbrž harddisk. Nedávno jsem se rozpomněl, že tam mám cosi důležitého a při těchto vykopávkách jsem narazil na dávno zapomenutý poklad. Kdysi dávno jsem překládal manuál pro Gary Grigsby War in the East a při té příležitosti se svezla i nápověda, kterou vytvořil jistý Casey. Třeba se to někomu bude hodit. Tahle hra není vůbec jednoduchá a HOI4 je proti ní úplná brnkačka. Ale když do ní proniknete, je to zábava na hodně dlouho. Hóóódně dlouho…

Trochu jsem tomu upravil fasádu a tady to je:

Manuál pro Gary Grigsby War in the East
Příručka pro začátečníky v Gary Grigsby War in the East

Tak. To je pro dnešek všechno. Můžete se začít těšit na vánoce.

WhiteHorse