Čeština pro Hearts of Iron verze 1.8.0

Paradox vydal další patch k HOI4. Důležitou novinkou je především krásný nový launcher. To je taková oblíbená kratochvíle Paradoxu – jestliže něco funguje, rozbijeme to. Pokud to funguje špatně, budeme to v tom stavu udržovat. Tento nový launcher je krásný a báječný a důvodem jeho vydání bylo hlavně zkvalitnit jeho práci s mody a DLC. Alespoň tak to Paradox prezentoval.

A výsledek? Funguje to vskutku… báječně. Až na některé drobné mušky. Tedy ony jsou to mouchy jak kondoři. Na fórech jsem se dočetl, že mnoha hráčům

– hra s novým launcherem vůbec nejde spustit
– se nenačtou všechna dlc a mody
– se nenačtou žádná dlc a mody

Špatná zpráva pro nás je, že launcher patrně bude jako u Stellaris v polštině, protože si tahá data bůhví odkud. Hlavně si přepíná jazyk podle jakýchsi záhadných pravidel.

Co se týká změn v češtině – přibylo tam 12 nových řádků a čtyři soubory se žvásty k multiplayeru, s texty jako přizvat kamaráda a podobně. Tak to nepřekládám a překládat nebudu. Aby to nebylo v polštině, dal jsem tam původní anglické texty.

Věnujte velkou pozornost souboru jak instalovat.txt. Možná se vám launcher správně nezobrazí a nepůjde vám přepnout jazyk do polštiny. V souboru je popsáno, jak to řešit.

A poznámka na okraj – někteří hráči stále nepochopili, že mohou buď hrát česky, nebo s mody, ale ne oboje.

Tak ještě jednou:

Čeština s mody NIKDY nebudě fungovať korektně! Nikdy! Něch si to všetci zapametajů!!!

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

WhiteHorse