Návod – měsíční HumbleBundle (HoI IV + 8 her za 12$)

Obrázkový návod jak si poradit s měsíčním předplatným od Humble Bundle. Způsob jak aktuálně (do 6. července 2018) získat originální Hearts of Iron IV + 8 dalších her dohromady jen za 12$ (cca 265-275Kč).

Hearts of Iron IV + osm dalších her dohromady za 12$

HumbleBundle. Co to je a mohu se na ně spolehnout?

Krátce si představíme místo odkud budeme nakupovat – HumbleBundle.com. V roce 2010 tato firma přinesla nový, dnes velmi populární, způsob prodeje her tzv. „bundly“ (balíčky několika her) s tím, že část financí šla na charitu. Od té doby mohutně rostla, přičemž rozšířila své portfolio o nové služby (např. právě měsíční předplatné), sama se stala malým distributorem a aktivně spolupracuje s komunitou nezávislých vývojářů. Za tu dobu se vypracovala ve velmi silného hráče na trhu, který se může chlubit milióny zákazníků a tržbou přes půl miliardy dolarů. V roce 2017 byla společnost odkoupena mediálním domem IGN, jenž sám spadá pod obra J2 Global. Ale zpět k HumbleBundle. Jedná se o oficiálního distributora, takže si můžete být jisti, že vaše peníze si k vývojářům doopravdy najdou. Osobně zde spokojeně nakupuji téměř od začátku – první má objednávka obsahovala Humble Indie Bundle 2 z 10. prosince 2010. Celkem má historie ukazuje 36 zaplacených objednávek.

Co budeme kupovat? Humble monthly

Humble monthly je měsíční předplatné (jde koupit i jen jeden měsíc, ale musí se následně zrušit platba pro další měsíc) balíčku her s cenou 12$ za měsíc. Při zaplacení více měsíců dopředu lze cenu snížit až k 11$/měsíc při roční platbě. 5% z každé platby jde na konto vybrané charitě. Obvykle jedna (někdy více) her je oznámena dopředu. Oznámené hry dostanete ihned po zaplacení. Zbytek dostanete naslepo až ve finálním termínu. Většinou se jedná o hry aktivovatelné na Steamu. Tj. obdržíte steam klíč a ten si aktivujete na vašem Steam účtu. Sic i výjimky se najdou jako například Destiny 2, která se aktivovala na Battle.net + obvykle jedna hra je obvykle bez jakéhokoliv DRM.

Příklad červnového balíčku: na začátku května byla předem oznámena jen jedna hra – Destiny 2. Dalších sedm her zákazníci získali až na konci května. Jednalo se o hry: Cook, Serve, Delicious! 2!!; Ken Follett’s The Pillars of the Earth; Styx: Shards of Darkness; Yooka-Laylee; Bear With Me Collectors Edition; Acceleration of SUGURI 2 a Subserial Network.

Aktuálně nás ale zajímá aktuální balíček z července, protože předem oznámeným titulem je mimo jiné Hearts Of Iron IV! To doplňují dvě další hry – pirátská akce Blackwake a sandboxové RPG Portal Knights. Dalších šest her dostanete na konci balíčku (6.července). Tj. Hearts of Iron IV + dalších osm her dohromady za 12$ (s dnešním kurzem zhruba 265-275Kč).

Krom her samotných ale získáte ještě pár drobností navíc. Nejzajímavější je asi přístup do herní knihovny nazvané „Trove“, do níž máte přístup po dobu trvání vašeho předplatného. Trove obsahuje přes 50 her a jejich počet se pravidelně zvyšuje. Všechny hry jsou bez jakéhokoliv DRM (tj. jedná se o verze nevyžadující klienty třetích stran). Najdeme zde některé docela solidní hry jako Torchlight 2, Deadlight, Fallen Enchantress, Limbo a další.

Dále obdržíte 10% slevu na nákup v klasickém Humble obchodu (běžný digitální obchod) + dostanete ten samý 10% kupón extra, který pomoci unikátního odkazu můžete darovat nějakému kamarádovi. Předplatitelé měsíčního předplatného též u některých klasických bundlů mohou získat bonusy navíc. Obvykle se jedná o vrácení části zaplacené částky v kreditech do Humble obchodu. Ale tyhle akce jsou nepravidelné.

Kompletní návod Humble monthly krok za krokem

A teď už k tomu slibovanému návodu. Ukážeme si takový nákup jednoho měsíce z Humble Monthly včetně následného zrušení jejich předplatného.

Klikneme na „Subscribe for $12/month“ 

Bod č.1: Přejdeme na stránku Humble Monthly – https://www.humblebundle.com/monthly?refc=uOoqPj (jedná se o reflink, pokud přes něj koupíte svůj první  měsíční balíček tak obdržím odměnu ve výši ekvivalentu 2-7€ v podobě kreditu do Humble obchodu. Výše odměny se často mění, proto rozpětí. Pro vás se nic nemění, nezdraží, ani vás to k ničemu do budoucna nezavazuje. Kredit jde plně na vrub firemní  Humble peněžence. Pokud vám to vadí, tak si z odkazu umažte část následující po otazníku.)

2. Klikneme na „Subscribe for $12/month“ (=“Přihlásit za 12 dolarů za měsíc“.)

 

Nahoře vybereme délku předplatného. Potvrdíme tlačítkem „Subscribe“.

3. Vyskočí na nás nové okénko, ve kterém nahoře vybereme počet předplácených měsíců. Standardně je předvoleno nejdelší 12-měsíční předplatné (s celkovou cenou 132$). My chceme jen jeden měsíc, takže překlikneme na tlačítko vlevo nahoře nesoucí nápis „Monthly“.

4. Klikneme na „subscribe“ (=“přihlásit“). Pokud kupujeme jen pro sebe, tak necháme zatržítko níže „This subscription is a gift“ (=“Toto předplatné je dárek“) prázdné. 

 

Přihlásíme se nebo zaregistrujeme nový účet.

Na další stránce vidíme souhrn. V tomto případě. Cena 12$. Poznámku, že se jedná o pravidelné předplatné. Pokud nechceme zaplatit i příští měsíc, tak musíme předplatné předtím odhlásit. To že ihned po zaplacení dostaneme HoI IV; Blackwake; Portal Knights a dalších šest neznámých her dostaneme 6. července.

5. Abychom mohli pokračovat, tak se musíme přihlásit na svůj účet. Pokud účet máme, tak vyplníme náš email, heslo a tlačítkem „Log in“ se přihlásíme. Pokud účet nemáme, tak ho musíme nejdříve vytvořit kliknutím na „Need to create an account“ (=“Potřebuji vytvořit účet“).

 

Registrace účtu je rychlá – vyžaduje jen váš email a heslo.

6. Pro registraci nového účtu vyplníme naši emailovou adresu a heslo. Zatržítko nahoře je dobrovolné přihlášení k zasílání reklamních nabídek a akcí. Záleží zcela na vás, zdali máte o tyto nabídky zájem. Pokračujeme kliknutím na „Sign up“ (=“Zaregistrovat“).

 

Vyberte si způsob platby. Buď přímo kartou nebo přes Paypal.

Po přihlášení na náš nový účet se vrátíme do souhrnu objednávky z bodu č.5. Políčka k přihlášení/registraci účtu jsou po přihlášení nahrazena platebními možnostmi. Na obrázku lze vidět celkem tři tlačítka – zelené, modré a oranžové. Nicméně noví uživatele nejspíše uvidí jen modré a oranžové. Zelené tlačítko reprezentuje mou uloženou kreditní kartu (přeci jen 35 předchozích nákupů…). Modré tlačítku reprezentuje platbu kartou, oranžové platbu přes Paypal. Několik let dozadu šlo platit i přes Paypal přímo kartou bez účtu. Možná to je možná stále. My ale budeme platit přímo kartou na Humble – tedy pomocí modrého tlačítka.

Zatržítko nahoře „This subscription is a gift; send me a gift link.“ (=“Tohle předplatné je dárek; zašlete mi dárkový odkaz.“ ) nezatrhujeme a necháme prázdné.

7. Pokud budete platit kartou, tak klikneme na modré tlačítko „Pay with Card“ (=“Zaplatit kartou“).

 

Vyplníme údaje o držiteli platební karty. Následně údaje platební karty.

8. Vyskočí na nás malé okénko (levá strana obrázku výše), kam zadáme údaje o majiteli kreditní karty. Vyplníme jméno, adresu a klikneme na modré tlačítko „Payment Info“ (=“Platební údaje“).

9. To nás dostane na podobně vyhlížející okénko (pravá strana obrázku výše). Tam vyplníme údaje o samotné platební kartě. Zatržítko „Remember me“ (=“Uložit kartu“) necháme prázdné. Klikneme na modré tlačítko „Sign up for 12,00 US$“ (=“Přihlásit se za 12$“).

 

Objednávka hotova.

Tato obrazovka dává vědět, že máme hotovo.  Nyní se podíváme, kde najdeme naše hry.

 

V menu vybereme položku „Purchases“

10. Na stránkách HumbleBundle v pravém horním rohu lze spatřit naši emailovou adresu. To je hlavní menu, takže na adresu klikneme a menu se nám zobrazí. Klikneme na druhou položku v pořadí „Purchases“ (=“Nákupy“).

 

Vybereme objednávku.

11. Klikneme na položku nahoře v seznamu. Pokud je to váš první nákup, tak uvidíte jen jednu. Červencový měsíční balíček nese jméno „July 2018 Humble Monthly“.

 

fdfdf

12. Na této obrazovce si můžeme zobrazit klíče ke hrám. Vidíme Hearts of Iron IV a Blackwake (Portal Knights je mimo screenshot ale je tam také). Na výběr máme  u každé hry dvě možnosti. Kliknout na „Reveal your Steam key“ (=“Zobraz tvůj Steam klíč“) nebo „Gift to a friend“ (=“Daruj příteli“).

Po kliknutí na „Reveal your Steam key“ se zobrazí daný Steam klíč. Ten klasicky aktivujte na svém Steam účtu. 

Pokud hru nechcete a raději byste ji někomu darovali, tak k tomu můžete využít druhé tlačítko „Gift to a friend“. Po kliknutí se vám vygeneruje unikátní url odkaz, který pošlete tomu komu chcete hru darovat. Ten poté musí kliknout na adresu odkazu a zadat do patřičných políček svůj email. Poté mu na ten email přijde odkaz na podobně vypadající obrazovku jakou lze vidět na obrázku výše. Tam poté stejným způsobem zobrazí daný Steam klíč.

13. Tím jsme ale ještě neskončili. Ještě musíme zrušit předplatné, jinak si automaticky koupíme balíček i pro příští měsíc.

Jak zrušit Humble monthly předplatné

1. Otevřeme si menu na HumbleBundle.com (klikneme emailovou adresu v pravém horním rohu). Vybereme předposlední položku „Settings“ (=“Nastavení“).

 

Požadované nastavení najdeme v horní části stránky.

2. Klikneme na zakroužkovanou položku v obrázku nahoře – „Cancel my plan“ (=“Zruš mé předplatné“). To nás přesměruje na další obrázku (obrázek níže).

Zde mimochodem lze vidět jestli máte předplatné aktivní či nikoliv. Naznačí to políčko „Current Plan“ (=“Stávající předplatné“), jenž značí typ předplatného. „Month to Month Plan“ znamená platbu každý měsíc. Položka Next Billing Date je též velmi důležitá, protože označuje, kdy se vám příště strhnout peníze.

Až bude předplatné zrušeno, tak tam tyto údaje nebudou. Naopak tam bude napsáno „Currently not a subscriber“ (=“Aktuálně není předplatné aktivní“). Přístup k vašemu Humble účtu vám samozřejmě zůstane. Stejně tak vám zůstanou i vaše zaplacené klíče. Plus Pokud zaplatíte a ihned zase předplatné zrušíte, tak vám předem oznámené hry (v našem případě HoI IV; Blackwake; Portal Knights) zůstanou. Plus až dojde k finálnímu datu v měsíci (obvykle první pátek v měsíci), tak se vám na účtu zobrazí i zbytek klíčů i když už budete mít defacto předplatné deaktivováno. Jednou jste měsíční balíček zaplatili, tak ho též dostanete kompletní.

 

gfgfdg

3. Na následující stránce znovu klikněte pro zrušení předplatného na tlačítko „Cancel subscription“ (=“Zrušit předplatné“).

 

Poslední ověření.

4. Vyskočí ještě jedno okno, jestli opravdu, fakt chcete zrušit předplatné. Zrušení potvrdíte pomocí „Cancel my subscription“ (=“Zrušit mé předplatné“). Nyní by mělo být opravdu zrušeno. Měl by vám přijít email potvrzující zrušení dalšího předplatného.

Závěr

A to bychom měli asi vše. Pokud budete mít nějaký dotaz nebo problém, můžete zkusit napsat na náš Facebook nebo položit dotaz na našem fóru. Určitě se tam najde někdo, kdo by vám mohl případně pomoci. A jestli vám tento návod pomohl, tak prosím využijte náš odkaz https://www.humblebundle.com/monthly?refc=uOoqPj. Díky.