Návod – měsíční HumbleBundle (HoI IV + 8 her za 12$)

Obrázkový návod, jak si poradit s měsíčním předplatným od Humble Bundle. Máte možnost získat originální kopii Hearts of Iron IV + 8 dalších her dohromady jen za 12$ (cca 265-275Kč). Příležitost trvá do 6. července 2018.

Hearts of Iron IV + osm dalších her dohromady za 12$

HumbleBundle. Kdo jsou a mohu se na ně spolehnout?

Krátce si představíme místo odkud budeme nakupovat – HumbleBundle.com. V roce 2010 tato firma přinesla nový, dnes velmi populární, způsob prodeje her tzv. „bundly“ (balíčky několika her) za nízkou nebo dokonce zákazníkem určenou cenu. Část ze zaplacené částky šla na charitu. Od té doby firma mohutně rostla, přičemž rozšířila své portfolio o nové služby (např. právě měsíční předplatné), sama se stala malým distributorem a aktivně spolupracuje s komunitou nezávislých vývojářů. Za tu dobu se vypracovala ve velmi silného hráče, který se může chlubit milióny zákazníků a celkovou tržbou přes půl miliardy dolarů. V roce 2017 byla společnost odkoupena mediálním domem IGN, jenž sám spadá pod mediálního obra J2 Global. Ale zpět k HumbleBundle. Jedná se o oficiálního distributora, takže si můžete být jisti, že vaše peníze si k vývojářům doopravdy najdou. Osobně zde spokojeně nakupuji téměř od začátku – první moje objednávka obsahovala Humble Indie Bundle 2 z 10. prosince 2010. Celkem má historie ukazuje 36 zaplacených objednávek.

Co budeme kupovat? Předplatné Humble monthly

Humble monthly je měsíční předplatné (lze koupit i jen jeden měsíc, ale musí se následně zrušit platba pro další měsíc) balíčku her s cenou 12$ za měsíc. Při zaplacení více měsíců dopředu lze cenu snížit až k 11$/měsíc při roční platbě. 5% z každé platby jde na konto vybrané charitě. Obvykle jedna, někdy více, her je oznámeno dopředu. Oznámené hry dostanete ihned po zaplacení. Zbytek dostanete naslepo až po finálním termínu. Většinou se jedná o hry aktivovatelné na Steamu. Tj. obdržíte Steam klíč a ten si aktivujete na vašem Steam účtu. Sic i výjimky se najdou, jako například Destiny 2, která se aktivovala na Battle.net + obvykle jedna hra je obvykle bez jakéhokoliv DRM.

Příklad červnového balíčku: na začátku května byla předem oznámena jen jedna hra – Destiny 2. Dalších sedm her zákazníci získali až na konci května. Jednalo se o hry: Cook, Serve, Delicious! 2!!; Ken Follett’s The Pillars of the Earth; Styx: Shards of Darkness; Yooka-Laylee; Bear With Me Collectors Edition; Acceleration of SUGURI 2 a Subserial Network.

Aktuálně nás ale zajímá aktuální balíček z července, protože předem oznámeným titulem je mimo jiné Hearts Of Iron IV! To doplňují dva další tituly – pirátská akce Blackwake a sandboxové RPG Portal Knights. Dalších šest her dostanete na konci balíčku (6.července). Tj. Hearts of Iron IV + dalších osm her dohromady za 12$ (s dnešním kurzem zhruba 265-275Kč).

Krom her samotných, získáte ještě pár drobností navíc. Nejzajímavější je asi přístup do herní knihovny nazvané „Trove“, do níž máte přístup po dobu trvání vašeho předplatného. Trove obsahuje přes 50 her a jejich počet se pravidelně zvyšuje. Všechny hry jsou bez jakéhokoliv DRM (tj. jedná se o verze nevyžadující klienty třetích stran jako třeba Steam). Najdeme zde některé docela solidní hry jako Torchlight 2, Deadlight, Fallen Enchantress, Limbo a další.

Dále obdržíte 10% slevu na nákup v klasickém Humble obchodu (běžný digitální obchod) + dostanete ten samý 10% kupón extra, který pomoci unikátního odkazu můžete darovat nějakému kamarádovi. Předplatitelé měsíčního předplatného též u některých klasických bundlů mohou získat bonusy navíc. Obvykle se jedná o vrácení části zaplacené částky v kreditech do Humble obchodu. Ale tyhle akce jsou nepravidelné.

Kompletní návod Humble monthly krok za krokem

A teď už k tomu slibovanému návodu. Ukážeme si takový nákup jednoho měsíce z Humble Monthly včetně následného zrušení jejich předplatného.

Klikneme na „Subscribe for $12/month“ 

Bod č.1: Přejdeme na stránku Humble Monthly – https://www.humblebundle.com/monthly?refc=uOoqPj (jedná se o reflink, pokud přes něj koupíte svůj první  měsíční balíček, obdržím odměnu ve výši ekvivalentu 2-7€ v podobě kreditu do Humble obchodu. Výše odměny se často mění, proto to rozpětí. Pro vás se nic nemění, nezdraží, ani vás to k ničemu navíc do budoucna nezavazuje. Kredit jde plně na vrub firemní  Humble peněžence. Pokud vám to vadí, tak si z odkazu umažte část následující po otazníku.)

2. Klikneme na „Subscribe for $12/month“ (=“Předplatit za 12 dolarů na měsíc“.)

 

Nahoře vybereme délku předplatného. Potvrdíme tlačítkem „Subscribe“.

3. Vyskočí na nás nové okénko, ve kterém nahoře vybereme počet předplácených měsíců. Standardně je předvoleno nejdelší 12-měsíční předplatné (s celkovou cenou 132$). My chceme jen jeden měsíc, takže překlikneme na tlačítko vlevo nahoře nesoucí nápis „Monthly“.

4. Klikneme na „subscribe“ (=“předplatit“). Pokud kupujeme jen pro sebe, tak necháme zatržítko níže „This subscription is a gift“ (=“Toto předplatné je dárek“) prázdné. 

 

Přihlásíme se nebo zaregistrujeme nový účet.

Na další stránce vidíme souhrn. V tomto případě 12$. Plus pod tím poznámku, že se jedná o pravidelné předplatné. Pokud nechceme zaplatit i příští měsíc, musíme předplatné před následující platbou odhlásit. Levý box nám říká,  že ihned po zaplacení dostaneme HoI IV; Blackwake; Portal Knights, přičemž dalších šest dosud neznámých her obdržíme 6. července.

5. Abychom mohli pokračovat,  musíme se přihlásit na svůj účet. Pokud účet máme, vyplníme náš email, heslo a tlačítkem „Log in“ se přihlásíme. Pokud účet nemáme,  musíme ho nejdříve vytvořit kliknutím na „Need to create an account“ (=“Potřebuji vytvořit účet“).

 

Registrace účtu je rychlá – vyžaduje jen váš email a heslo.

6. Pro registraci nového účtu vyplníme naši emailovou adresu a heslo. Zatržítko nahoře je dobrovolné přihlášení k zasílání reklamních nabídek a akcí. Záleží zcela na vás, zdali máte o tyto nabídky zájem. Pokračujeme kliknutím na „Sign up“ (=“Zaregistrovat“).

 

Vyberte si způsob platby. Buď přímo kartou nebo přes Paypal.

Po přihlášení na náš nový účet se vrátíme do souhrnu objednávky z bodu č.5. Políčka k přihlášení/registraci účtu jsou po přihlášení nahrazena platebními možnostmi. Na obrázku lze vidět celkem tři tlačítka – zelené, modré a oranžové. Nicméně noví uživatele nejspíše uvidí jen modré a oranžové. Zelené tlačítko reprezentuje mou uloženou kreditní kartu (přeci jen 35 předchozích nákupů…). Modré tlačítku reprezentuje platbu kartou, oranžové platbu přes Paypal. Několik let dozadu šlo platit i přes Paypal přímo kartou bez účtu. Pravděpodobně to je možné stále, ale v poslední době to nemám ověřeno. My nyní budeme platit přímo kartou na Humble – tedy pomocí modrého tlačítka.

Zatržítko nahoře „This subscription is a gift; send me a gift link.“ (=“Tohle předplatné je dárek; zašlete mi dárkový odkaz.“ ) nezatrhujeme a necháme prázdné.

7. Pro platbu kartou klikneme na modré tlačítko „Pay with Card“ (=“Zaplatit kartou“).

 

Vyplníme údaje o držiteli platební karty. Následně údaje platební karty.

8. Vyskočí na nás malé okénko (levá strana obrázku výše), kam zadáme údaje o majiteli kreditní karty. Vyplníme jméno, adresu a klikneme na modré tlačítko „Payment Info“ (=“Platební údaje“).

9. To nás dostane na podobně vyhlížející okénko (pravá strana obrázku výše). Tam vyplníme údaje o samotné platební kartě. Zatržítko „Remember me“ (=“Uložit kartu“) necháme prázdné. Klikneme na modré tlačítko „Sign up for 12,00 US$“ (=“Předplatit za 12$“).

 

Objednávka hotova.

Tato obrazovka dává vědět, že máme hotovo.  Nyní se podíváme, kde najdeme naše hry.

 

V menu vybereme položku „Purchases“ („Nákupy“)

10. Na stránkách HumbleBundle v pravém horním rohu, lze spatřit naši emailovou adresu. To je hlavní menu, takže na položku klikneme a menu se nám zobrazí. Klikneme na druhou položku v pořadí „Purchases“ (=“Nákupy“).

 

Vybereme objednávku.

11. Klikneme na položku nahoře v seznamu. Pokud je to váš první nákup,  uvidíte jen jednu. Červencový měsíční balíček nese jméno „July 2018 Humble Monthly“.

 

Kliknutím na „Reveal your Steam key“ zobrazíme Steam klíče k našim hrám.

12. Na této obrazovce si můžeme zobrazit klíče ke hrám. Vidíme Hearts of Iron IV a Blackwake (Portal Knights je mimo screenshot, ale je tam také přítomný níže). Na výběr máme  u každé hry dvě možnosti. Kliknout na „Reveal your Steam key“ (=“Zobraz tvůj Steam klíč“) nebo „Gift to a friend“ (=“Daruj příteli“).

Po kliknutí na „Reveal your Steam key“ se zobrazí daný Steam klíč. Ten klasicky aktivujte na svém Steam účtu. 

Pokud hru nechcete a raději byste ji někomu darovali, tak k tomu můžete využít druhé tlačítko „Gift to a friend“. Po kliknutí se vám vygeneruje unikátní url odkaz, který zašlete obdarovanému. Ten poté musí kliknout na adresu odkazu a zadat do patřičných políček svoji emailovou adresu. Poté mu na daný email přijde odkaz na podobně vypadající obrazovku jakou lze vidět na obrázku výše. Tam poté stejným způsobem zobrazí svůj Steam klíč.

13. Tím jsme ale ještě neskončili. Ještě musíme zrušit předplatné, jinak si automaticky koupíme balíček i pro příští měsíc.

Jak zrušit Humble monthly předplatné

1. Otevřeme si menu na HumbleBundle.com, kliknutím na emailovou adresu v pravém horním rohu. Vybereme předposlední položku „Settings“ (=“Nastavení“).

 

Požadované nastavení najdeme v horní části stránky.

2. Klikneme na zakroužkovanou položku v obrázku nahoře – „Cancel my plan“ (=“Zrušit mé předplatné“). To nás přesměruje na další obrázovku (obrázek níže).

Zde mimochodem lze vidět, zdali máte předplatné aktivní či nikoliv. Naznačí to políčko „Current Plan“ (=“Stávající předplatné“), jenž značí typ předplatného. „Month to Month Plan“ znamená platbu každý měsíc. Položka „Next Billing Date“ je též velmi důležitá, protože označuje, kdy se vám příště strhnou peníze.

Až bude předplatné zrušeno, tak tam tyto údaje nebudou. Naopak tam bude napsáno „Currently not a subscriber“ (=“Aktuálně nejsi předplatitel“). Přístup k vašemu Humble účtu vám samozřejmě zůstane. Stejně vám zůstanou i vaše zaplacené klíče. Tj. Pokud zaplatíte a ihned zase předplatné zrušíte, tak vám zůstanou, jak předem oznámené a ihned obdržené hry (v našem případě HoI IV; Blackwake; Portal Knights), tak i ty dosud neznámé. Ty dostanete jako všichni ostatní až po finálním datu v měsíci – obvykle první pátek v následujícím měsíci. Jednou jste měsíční balíček zaplatili, tak ho též dostanete kompletní. O žádnou hru tedy brzkým zrušením předplatného nepřijdete.

 

Potvrdíme zrušení předplatného.

3. Na následující stránce  pro zrušení předplatného znovu klikneme na červené tlačítko „Cancel subscription“ (=“Zrušit předplatné“).

 

Poslední ověření.

4. Vyskočí ještě jedno okno, jestli opravdu, fakt chceme zrušit předplatné. Zrušení znovu potvrdíme pomocí „Cancel my subscription“ (=“Zrušit mé předplatné“). Nyní by mělo být opravdu zrušeno. Měl by vám přijít email potvrzující zrušení vašeho předplatného.

Závěr

A to bychom měli asi dneska vše. Pokud budete mít nějaký dotaz nebo problém, můžete zkusit napsat na náš Facebook nebo položit dotaz na našem fóru. Určitě se tam najde někdo, kdo by vám mohl případně pomoci. A jestli vám tento návod pomohl, tak prosím využijte náš odkaz https://www.humblebundle.com/monthly?refc=uOoqPj. Děkujeme.