Ke strojům!

Tak je to za námi. Léto, které bylo letos teplotně nečekaně normální skončilo a Paradox se probouzí z letargie. Je načase přestat se věnovat letním večírkům, tanci a zpěvu (samozřejmě za dodržování přísných hygienických pravidel, s nasazeným košíkem a s rozestupy 1500 mm) a vrátit se ke strojům. Co nás v nejbližší době čeká?

K Hearts of Iron 4 se připravuje patch 1.11 a DLC Barbarossa – No Step Back. V něm půjde o Sovětské Rusko, které bude možné rozdělit na 29 samostatných územních celků. Pro Polsko tam budou dva stromy zaměření, všeříkající Plan East a Plan West. Termín vydání zatím není určen.

Pro Crusader Kings III se chystá velký patch a DLC Royal Court. Mimo jiné má obsahovat přídavky karantánských a hinduistických kultur, nové etiky, nové kulturní tradice, trůnní sál a spustu dalších fičůr. Kvůli velikosti obsahu prý bylo vydání odloženo. Potěš Bůh. Už teď se bojím, že to bude podobná nesnesitelná sračka jako neblahé paměti Holy Fury pro CKII. Jestli něco nesnáším, tak to jsou indické kultury a všelijaké pseudonáboženské žvásty. Když to odložili kvůli velikosti, dá se čekat nejméně 700 – 900 normostran. Tuhle hru už od prvního testu češtiny nemám rád.

Europa Universalis IV dostane patch 1.32, který by měl opravit další herní mechaniky, které rozbily předchozí patche. U Paradoxu nic nového. Tento patch má být zřejmě především opravou technických záležitostí, takže nečekám více než 100 normostran. Práce na něm je teprve na začátku a měl by být vydán někdy letos ve čtvrtém kvartále.

V průběhu září by měl vyjít patch 3.1 ke Stellaris. Mají se v něm změnit tradice a některé ekonomické záležitosti. Snad toho nebude moc.

Vývoj ostatních her skončil. Tam už nic nového nebude a do Victoria 3 je ještě daleko. U Vic 3 je můj soukromý tip na startovní počet normostran 2 500.

V grafech se můžete podívat, jak jsou na tom s oblibou jednotlivé hry Paradoxu. Údaje jsou z neděle 29:8:2021 21:00.

Zatím mám v plánu překládat všechno, ale jestli se CKIII zvrhne do Holy Fury, budu se nad ním muset hluboce zamyslet. Mám jen jedny nervy.

WhiteHorse