Imperátor – deník vývojáře č. 8

Zdravím vás. Vítejte u 8 dílu deníku vývojáře Imperátora! Dnes si promluvíme o obchodním systému hry.

Obchod v Imperátorovi zajišťuje vašim městům lepší přístup ke zboží a výdělky z obchodních transakcí. Po obchodních trasách se do vašich provincií dováží zboží z jíných provincií, které vykazují přebytky – buď zahraničních, nebo vašich vlastních.

Pokud máte ve své provincii přebytek nějakého zboží, můžete jej vyvážet. Pro vývoz do do zahraničí však musíte nejprve vyjednat obchodní přístup a když s protistranou vstoupíte do válečného stavu, bude domluvený vývoz zrušen.

Z provincie lze zboží vyvážet pouze v případě, že ho je přebytek. To znamená, že provincie musí produkovat více patřičného zboží než 1. Město standardně produkuje 1 zboží a za každých +30 obyvatel vyprodukuje +1 zboží navíc. Pro exportované zboží není žádný jiný limit, než počet nadbytečného zboží.

Za zboží, kterého máte přebytek, můžete dovážet jiné zboží a získáváte menší bonus.

Přebytek v hlavním městě provincie poskytuje zvláštní bonus na zemské úrovni a přebytek je v uživatelském rozhraní zřetelně vyznačen.

Výhodu hromadění zboží má jen hlavní město provincie. Ostatní provincie získávají bonus, pokud mají přístup k 1 zboží. Bonus z hromadění může být aplikován vícekrát, takže pokud chcete získat obrovské množství obyvatel, můžete dovážet třeba 20 obilí.

Nezapomeňte, že založení nové dovozní trasy vás stojí občanskou sílu!

Standardně můžete do své hlavní provincie dovážet jedno zboží.

Existuje několik způsobů, jak získat pro vaše provincie možnost dalších dovozů. Větší státy získají více obchodních tras, napojených na jejich hlavní město. Existují ideje, které zvyšují dovoz a některé vynálezy mohou zvýšit počet obchodních tras všech provincií, nebo hlavního města. K dispozici je také hospodářská polititka, ve které se můžete vzdát příjmu z obchodu výměnou za větší počet obchodních tras, nebo naopak.

Příjem z obchodu používá něco, co ve hře nazýváme komerce. Každá úroveň komerční budovy ve městě poskytuje +20% k obchodu města a úroveň komerce zvyšují i občané. Obchodní příjem je založen na celkovém množství obchodních tras z provincie a do provincie, násobeno komercí.

Seznam obchodovatelného zboží bude obsahovat:
Obilí, sůl, železo, koně, víno, dřevo, ambru, kámen, ryby, koření, slony, základní kovy, dráhé kovy, stepní koně, dobytek, užitkovou keramiku, barviva, kožešiny, olivy, kůže, modř, mramor, med, kadidlo, konopí, zeleninu, velbloudy, sklo, hedvábí, látky, papyrus a divočinu.

Příští týden se zaměříme na diplomacii, přesněji řečeno na názor.