Dobrá zpráva o HOI4

Pro všechny, kteří nedočkavě vyhlížejí češtinu k HOI4 La Résistance mám pro změnu dobrou zprávu. Chyby se podařilo najít, zatknout a bez soudu na místě zastřelit. Paradox nám jako obvykle připravil pěknou porci zábavy a aby z toho něco měli nejen hráči, ale i překladatelé, udělal v enginu hry pár nenápadných změn. Co dříve fungovalo, dnes nefunguje. To je taková oblíbená paradoxí činnost. Prožili jsme díky tomu několik dní opravdu hodnotné zábavy při hledání příčin chyb.

Nechvalte Paradox!

S překladem mi významně pomohl Gatorg, který mi sice napsal, že nemá moc času, ale pak raketovou rychlostí vysmahnul skoro 100 normostran (z celkových 245). Kromě toho pak také usilovně testoval a podílel se na odhalení potíží, takže si zcela jednoznačně zasluhuje zařazení do síně slávy. Mít více takových spolupracovníků, nebál bych se ani EUIV.

Chvalte Gatorga!

Poděkujme také týmu testerů, kteří se bez bázně a hany vrhli do neznámého a zamořeného terénu, aby lokalizovali, soustředili a zlikvidovali potíže, které nám Paradox připravil. Byli to mimo jiné kolegové Gatorg, Kross, king Ulrich a Phenixx. Zatímco já jsem se v zázemí pinožil s češtinou pro Stellaris, oni stáli v první linii tváří v tvář nepříteli.

Chvalte testery!

Phenixx se stal jakýmsi Prymulou našeho krizového štábu. U něho se sbíhaly všechny nitky, jemu jsem posílal poznatky ostatních testerů a byl to on, kdo nakonec rozhodujícím náporem zničil paradoxího nepřítele, donutil ho padnout na kolena a bezpodmínečně kapitulovat.

Chvalte Phenixxe!

Již zítra (1.4.2020) nastane ten slavný den, kdy opět shromáždíte své chrabré muže, vyrazíte za slávou a vavříny vítězů a budete prolévat krev a hektolitry dezinfekce. Nezapomeňte vytáhnout z tornistry svou maršálskou hůl, budete ji zatraceně potřebovat. A ne, nebude to apríl, i když by datum vydání mohlo k takové myšlence svádět.

Asi vás to nebude moc zajímat, ale Stellaris se blíží ke zdárnému konci. S texty tam asi bude stejný problém jako v HOI4, ale nyní jsem připraven a vím, kudy na obra. Možná byste nakonec mohli tak trochu pochválit i mě…

WhiteHorse