Čeština pro Imperator: Rome 1.3.0

Verze 1.3 přináší na 270 normostranách celkem dost novinek a DLC zdarma. Paradox neměl odvahu (nebo drzost) chtít za první DLC peníze a tak ho dal v rámci updatu zdarma. Nejviditelnější změnou jsou mise, které hru oživily a do určité míry jí přidaly na zajímavosti. Hra začíná vzdáleně připomínat grand strategy, jak ji známe a jakou jsme od Paradoxu čekali. Stále si však nejsem jistý, jestli jsem s tímhle překladem nešlápl vedle.

Hra má pořád chaotické a nelogické ovládání. Pokud hledáte nějaké informace, musíte se proklikat nešikovně navrženými tabulkami, které vám zakryjí celý monitor, takže nevidíte na mapu. Diplomacie je stále naprosto zoufalá a mapa obchodu je úplně k ničemu. Nikde nenajdete komplexní přehled zdrojů, které provincie produkují (očekával bych ho na mapě) a hledání těchto údajů připomíná dolování informací z našich úřadů. Minimapu „vylepšili“ způsobem, nad kterým zůstává rozum stát.

Počet stažených češtin tristnímu stavu tohoto paradoxího nedodělku dokonale odpovídá. Je otázka, jestli se s touhle hrou ještě dá něco udělat. S Imperátorem se táhne stigma propadáku a obávám se, že i kdyby Paradox vykonal zázraky vpravdě lurdské, hráči si k Imperátorovi budou hledat cestu jen velmi těžko. Paradox svou hloupou nadutostí tuhle hru zavraždil ještě před jejím debutem.

Začínám se bát toho, co provedou s CK3. Ale nemalujme čerta na zeď. Snad se poučili.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, posílejte je na naše fórum do vlákna čeština. Neposílejte je na facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse