Čeština pro Imperator: Rome 1.2.0

„Voni to koupěj“, řekl si ve své bohorovnosti Paradox a vydal Imperátora. Prodeje dalších a dalších přílepků k EUIV udržují Paradox v blaženém klídku a přesvědčení, že hráči jsou slabomyslní pitomci, kteří radostně koupí i to, co mu odpadne od konečníku. Jenomže tentokrát to Paradox přehnal a hráči řekli dost. Imperator: Rome je totální propadák a v Paradoxu vypukla panika. Nejprve bylo nutné mrtvolu Imperátora vyhrabat z popela, proto rychle vydali update 1.1 – Pompeje.

Obvykle to chodí tak, že se vydá hra a pak se z hráčů ždímají peníze pravidelnými DLC. Hráči však na Paradox výstražně zadupali a zodpovědným osobám snad konečně došlo, do čeho vlástně šlápli. A začali s tím něco dělat. Update Cicero – verze 1.2 – je důkazem toho, že se Paradox opravdu snaží tu tragédií nějak napravit. Hra začíná vypadat jako opravdová grand strategy a je zřejmé, že vývojáři pochopili, kudy cesta nevede. Je to patrné i na „farplánu“, který studio zveřejnilo. Samozřejmě to DLC tam stejně chtějí vecpat. Otázkou je, zda budou hráči ochotni otevřít šrajtofli a vysolit další éčka. Zatím o tom pochybuji.

Ve verzi 1.2 došlo k mnoha velkým změnám v herních mechanikách, byla doplněna spusta věcí a hra už zdaleka není tak nudná, jako byla dříve. Ale popravdě řečeno – tohle mělo být ve hře od samého počátku a Paradox si mohl ušetřit ostudu. Bude se muset hodně snažit, než tenhle průšvih zamázne. Tohle měl být důvod, proč nebude Vic3 nebo CK3? Spousta hráčů to Paradoxu jen tak neodpustí. Už několik let všichni bombardují Pardox, že chtějí Vic3 a co nakonec dostali?

Čeština pro novou verzi Imperátora obsahuje sice jen 50 normostran, ale také 1001 řádků změn a oprav, a to ne triviálních. Mnoho změněných řádků jsem musel překládat úplně znovu, takže těch normostran mohlo být klidně o 10 – 15 víc. Jedna velká změna, kterou jsem moc nepochopil, je přejmenování měst na území. Už se nemluví o městech, ale o územích. Ne že by na tom zas tak moc záleželo, pokládám to spíše za slovíčkaření, jenže je to takové divné. No, zvykneme si a ve verzi 1.3 to budu zase přepisovat zpátky na města.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, posílejte je na naše fórum do vlákna čeština. Neposílejte je na facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse