Čeština pro Hearts of Iron verze 1.5.1

Soudruzí! Jako nerozborná hráz míru zadržujeme japonské imperialisty, financované kapitálem vrahů z Valstrétu, kteří natahují své chamtivé drápy, aby nás připravili o vlast a naše výdobytky. My však neochvějně stojíme bok po boku, hruď vedle hrudi, soudruh vedle soudruha a nedovolíme imperialistickým válečným štváčům uchvátit ani píď naší země.

Soudruzi! Každý z vás bude bojovat jako lev, neboť po vítězství v našem svatém boji bude mít zaručenu nejméně jednu misku rýže denně a někteří soudruzi získají i vlastní střechu nad hlavou!
Japonci probudili tygra a budou plakat krvavé slzy. Neztrácejte odvahu a bojového ducha! Kdyby však některý z vás odvahu ztratil, naši soudruzi političtí komisaři, kteří budou bděle stát za vašimi zády, vám okamžitě připomenou vaši povinnost a zbabělce nemilosrdně zastřelí. Kdo nejde s námi, jde proti nám! Vpřed, zpátky ni krok!
Sieg heil!… ééé… chtěl jsem říct… Čest práci, soudruzi!

Usedněte ke kompům a po vzoru Velkého kormidelníka Mao Ce-tunga doveďte Čínu k občanské válce, totálnímu hospodářskému krachu, rozvratu průmyslu, kulturnímu úpadku, hladomorům a smrti 30 000 000 lidí. Můžete se také inspirovat u nového čínského císaře Si Tin-pchinga, který nedávno z ‚vůle lidu‘ usedl na dračí trůn.
Nebo… nebo se vydejte nudnou, otravnou a nezáživnou cestou demokracie s jejími trapnými ohledy na lidská práva a podobné pitomosti, které skutečnému vládci jen překážejí v rozletu.

Tenhle překlad mi dal pořádně zabrat. Po prvním testovacím spuštění mě málem ranila mrtvice. Zhruba čtvrtina textů se nezobrazila a monitor byl plný názvů proměnných. Mordoval jsem se s tím celou sobotu a soubor diplomacy_l_polish.yml, ve kterém bylo asi 250 změn, jsem si střihnul celkem 3x. Slovy třikrát! Práce na hodinu a půl a dvakrát zbytečně! Potřetí už jsem to měl nacvičené a dal jsem to za hodinu a pět minut. Poučení: soubor v UTF-8 je opravdu v UTF-8 pouze v případě, že ho za UTF-8 uzná Paradox.

Doufám, že to poběží bez potíží a že se mi všechny chyby podařilo odstranit.

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

WhiteHorse