Čeština pro Europa Universalis IV verze 1.31.5

Europa Universalis IV. Hra, kterou jsem v roce 2014 zahájil svou „oslnivou kariéru“ dvorního překladatele Grand Strategy Paradoxu. Dlouho jsem se tvářil, že tuto hru nebudu už nikdy překládat, ale celou dobu mi kdesi hlubko v mysli hlodal otravný červíček, kničící tenkým hláskem: „A co EUIV? A co EUIV?“ Tak tady je kompletní překlad EUIV. 4 026 normostran textu na 98 104 řádcích. A ten pitomej červ konečně zavřel hubu.

EUIV Leviathan (1.31) je verze, kterou hráči prokleli do horoucích pekel. Na netu si můžete přečíst, co všechno se jim nelíbí a není toho málo. Tento update se svým špatným hodnocením přiblížil katastrofě rozměrů Imperátora. Jestli hráči mají či nemají pravdu, musíte posoudit sami. Johan Andersson každopádně roztrhl roucho své, hlavu si posypal popelem a pokorně padaje na tvář, velikým hlasem slíbil hráčům hory i s horákama a nápravu situace. Tak uvidíme.

Na této verzi překladu odvedl velkou práci kolega Arqwell. Dva týdny se zabýval předěláváním originálních fontů, aby s diakritikou uměly zobrazit také všelijaké švédské, norské, turecké a jiné vymyšlenosti, jako jsou kroužky nad a nebo ocásky pod písmenem c. Pak prošel všechny názvy provincií, vyhledal a upravil názvy kultur, které jsou s nimi spojeny a udělal spoustu další puntičkářské práce, na kterou jsem neměl čas, trpělivost a ani to neumím (fonty). Díky němu se nyní jména severských a dalších provincií zobrazují správně a lépe odpovídají historii.

Bylo to obrovské penzum práce, protože těch provincií je ve hře zhruba 5 000. Kromě toho je jich část v lokalizovaných textech a část v nelokalizovaných a ke každé části hra prostřednictvím fontů přistupuje jinak. Proto byl Arqwell po zásluze zařazen do síně slávy.

Nyní tedy máte možnost zahrát si aktuální verzi EUIV v češtině a pokud to bude v mých silách, budu EUIV udržovat aktuální.

Po instalaci této češtiny MUSÍTE zahájit novou hru! Čeština verze 1.31.5 NENÍ KOMPATIBILNÍ s češtinou verze 1.29.3!

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Neposílejte chyby na Facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse