Čeština pro Crusader Kings III 1.5.0

58 dnů jsem s hlubokým odporem usedal k překladu téhle příšernosti. 622 normostran a 235 rozdílových souborů, které do nich nejsou započítány. Jediný způsob, jak se to dá přežít, je vypnout mozek a ze všech sil hrnout překlad co to dá. Myslet na to, že to zanedlouho skončí, ovládat se a ve vzteku nerozmlátit noťas o stůl. Po dokončení denní dávky rychle zaklapnout víko a jít dělat něco rozumného. Slíbil jsem, že to přeložím a i když ten slib padl za zcela jiných okolností, cítíl jsem nutnost ho splnit. Protože dané sliby vždycky plním.

V dubnu 2019 Paradox vydal děsivě odfláknutou hru „Imperator: Rome“. Po dvouleté práci z ní udělal dobrou hru a tak ji pro jistotu zaříznul. V říjnu 2020 Paradox vydal průměrnou hru CKIII, každým dalším DLC se z ní snaží udělat co největší odpornost a co nejvíc tím otrávit hráče. Podívejte se na graf:

Modrá čára je Hearts of Iron 4 a zelená je CKIII. 8. února po vydaní Royal Court zelená prudce vyletěla nahoru. Pak hráči zjistili, co za svých 30 éček dostali a od té doby graf konstantně klesá. Hearts of Iron se stále drží na své úrovni. Já vím, že Steam není jediná platforma, ale tohle je zcela zřetelné a signifikantní. Budoucností CKIII je Cloaca Maxima.

Najděte si v rootu hry soubor „game\localization\english\jester_events_l_english.yml“ a pročtěte si ho. Je to jen malá ochutnávka toho, co jsem musel překládat. Šašek, pomazaný fekáliemi. Šašek, mlátící sebou o zem a o nábytek. Šašek, prdící báseň. Výuka prdění. Asi to má být vtipné a zábavné. Není. Je to trapné, blbé a nudné. Za 30 éček.

Ha. Ha. Ha. Opravdu k popukání.

Co bude v dalším DLC? „Veselé“ poměřování pindíků? „Vtipná“ soutěž, kdo dočůrá výš a dál? Nebo sexuální maraton podle vzoru jisté Messaliny? To by bylo alespoň za 40 éček. Není vyloučeno, že se toho dočkáte, protože s každým DLC se CKIII boří hlouběji do… fekálií. Ne že by na tom záleželo. Přeložil jsem to a splnil jsem slib. Víc se tím nebudu zabývat. Nebudu to opravovat, nebudu to udržovat a nebudu to dál překládat. Verzí 1.5.0 jsem s CKIII definitivně skončil.

Po instalaci češtiny je nutné zahájit novou hru.

Češtinu je zakázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

WhiteHorse