Čeština pro Crusader Kings II verze 2.7.0

Nikdy se mi nechce vydat nekompletní češtinu. Nemám rád, když na mě hra mluví dvojjazyčně. Nicméně vzhledem k tomu, že k dokončení překladu je ještě daleká cesta, dohodli jsme se s Mivojem, že vydáme češtinu nekompletní s tím, že se postupně doplní a opraví, aby se nemusela pokoutně stahovat z Ulozto.

Je to i kvůli dalším patchům. Tohle je kompletní základní verze 2.7.0 a jakmile přijde další patch, nebude už problém to rychle zpracovat, doplnit a pokračovat v rozdělané práci.

Dodělat se musí DLC Monks and Mystics a The Raper’s Due. Na těch usilovně pracujeme. Protože jsou obě DLC poměrně hluboce integrována do hry – přinejmenším u těch, kdo si je nainstalovali – narazíte na značné množství anglických textů. Nehlašte nám je, víme o nich. Jsou z uvedených DLC.

Dostanete samozřejmě velkou porci chyb, které je třeba opravit – divné formulace, překlepy, hrubé chyby, vyšinutí z větné vazby a spoustu dalších lahůdek. Ty nám pokud možno všechny hlašte. Vystřídalo se na tom dost lidí a tohle je následek. Samozřejmě se snažíme pracovat na opravách, ale ono toho je celkem 2 400 normostran a víc očí víc vidí. Máme v úmyslu pravidelně vydávát opravené verze.

Dostanete také obrovskou porci genderové korektnosti. Paradox jsou Švédové a tam tenhle mor řádí naplno.Paradox se sice obvykle snaží držet se historických skutečností, ale genderova korektnost musi byť, bo to tak bylo v tej brožuře. Takže i když je to naprostá pitomost, středověké ženy podle Paradoxu mohou vládnout, válčit, provozovat souboje a jiné kratochvíle, na které ve skutečnosti středověká žena nemohla (a ani nechtěla) pomyslet.

Pevně doufám, že v rámci genderové korektnosti bude vydáno DLC, na kterém bude zemím Koruny české vládnout černá homosexuální královna Karla I, dcera zrakově postižené Jany Lucemburské, která padla hrdinskou smrtí v bitvě u Kresčaku. Karla I samozřejmě musí být první a ne čtvrtá, jinak by se jednalo o odporný mužský šovinismus a hrubé porušení již zmíněné genderové korektnosti.

Takže stahujte a hrajte a hlašte chyby. I na vás záleží, jaká tahle čeština bude.

Pečlivě si přečtěte informace v souboru jak instalovat.txt. A nezapomeňte – nová čeština = nová hra! Jinak to bude dělat všelijaké nemravnosti.

Čeština

WhiteHorse