Jako Fénix z popela…

A zase žijeme! Přestože jsme museli všechno zlikvidovat a začít úplně znovu, povstáváme z popela jako onen bájný pták. Naštěstí ne až po 500 letech. Na rozdíl od Fénixe vynecháme tu fázi s hořením. Oheň je sice očistný, ale hoření je tak trochu nepříjemné a poněkud příliš definitivní. Zůstaneme u toho povstávání, to není nic proti ničemu.

Při veselé příhodě s napadením webu jste na vlastní oči viděli „spolehlivost“ internetu. Stačí, aby si nějaký pitomec udělal z vašeho webu smetiště a jste kde? Ano. Přesně tam. A přesně tam je také vše, co jste na webu měli. Tady jste v přímém přenosu viděli „výhody“ cloudového řešení. Jeden den to tam máte, druhý den ne. A pak jen tiše doufáte, že hodný WhiteHorse někam hodí to, po čem toužíte. Co kdyby hodný WhiteHorse vůbec nebyl hodný, nýbrž by byl zlý a nic nikam nehodil? Aha?

Snad se z toho alespoň někteří z vás poučí a uvědomí si, že opravdu spolehlivé je jen to, co máte na vlastním disku. Já mám na vlastním disku celý web, protože mě život naučil zálohovat. Před časem jsem pro svého zaměstnavatele psal poměrně rozsáhlou sadu programů pro řízení a plánování výroby. Posedla mě „panská pejcha“ a ruce mi létaly po klávesnici jako klavírnímu virtuozovi. Až do chvíle, kdy jsem si nešťastně smazal dva nejdůležitější zdrojové soubory. Asi pět minut jsem vyděšeně civěl na monitor a vůbec jsem nevěděl, co mám dělat. Pak jsem zkusil obnovení pomocí nějakého Rescue Tentononc, ale marně. Nakonec jsem v zoufalství sáhl po asi čtrnáct dnů staré záloze a za noc, plnou hektické činnosti, jsem obnovil a dopsal vše, o co jsem během vteřiny přišel.

Od té chvíle jsem se naučil každou – a tím myslím KAŽDOU – práci okamžitě zálohovat. Proto je obnova webu sice vopruz, ale je to jen pouhá rutina CTRL+C, CTRL+V. No, ne tak docela, ale není to tak hrozné, jako začínat opravdu úplně od začátku.

Obnova našich stránek bude nějaký čas trvat, ale prioritně obnovím všechny důležité odkazy na češtiny a další věci, o které jste měli zájem. Ničeho se nebojte. Jsem dobrák přímo od kosti a myslím na vaše blaho.

Nebojte se ani zpomalení překladu CKIII. I když mi obnovování webu zrovna nepomůže, jedeme na plný plyn. Tak mi držte palce.

WhiteHorse