Stellaris – změna technologií v updatu 2.2

V novém updatu 2.2 Le Guin se mění a aktualizují technologie. Jak už bylo řečeno dříve, zatím nelze zveřejnit vše, co bude tento update obsahovat a obrázky nemusejí být tím, co vyjde ve finální verzi.

Nové ekonomické technologie
Se změnami v řízení planet a v ekonomickém systému bylo nutné přepracovat také technologie, ovlivňující ekonomiku. Nové ekonomické technologie dříve obvykle odemykaly upgrade staveb, který se musel klik po kliku udělat na každé planetě vaší říše. Jedním ze stanovených cílů při předělání správy planet bylo odstranit tento zbytečný mikromanagement. Proto došlo k rozdělení zdrojových technologií na dva druhy – na technologie surových zdrojů, ovlivňující pracovní místa v produkci základních zdrojů (minerálů, jídla a energie) a na technologie vyspělých zdrojů, ovlivňující pracovní místa ve výrobě vyspělých zdrojů (například spotřební zboží a slitiny).

Technologie surových zdrojů obvykle poskytují okamžitý a přímý zisk z těžby díky vlivu bonusů na horníky, zatímco vyspělé zdroje mění stavby typu slévárna na výkonnější zařízení, které poskytne větší množství specifického výrobku. Samozřejmě z tohoto pravidla existují výjimky (například čistička minerálů, která zvyšuje výstup z těžby na planetě), ale těch není mnoho. Někteří hráči samozřejmě považují přímé bonusy za nudné, ale není možné (a je to také zcela nevhodné) u všech technologií vyžadovat aktivní účast hráče, protože by celý strom technologie skončil neustálým otravným klikacím mikromanagementem.

Těžební průmysl získal několik nových technologií a výzkumné stanice, které zvýší jeho efektivitu, takže těžba zdrojů se časem díky objevování technologií zvyšuje. Několik nových technologií přibylo také u těžby vzácných zdrojů, jako jsou exotické plyny, které mohou být těženy buď z přírodních ložisek, nebo mohou být vyráběny synteticky.

Speciální planetární technologie
Všechny nové technologie pochopitelně nesouvisejí jen se zdroji. Jednou z výhod nového systému správ planet je možnost vytvářet planety, které se od sebe opravdu velmi liší. Planeta tak bude moci hrát velmi specializovanou roli. Momentálne jsou pro Le Guin plánovány dvě speciální technologie (trestanecká kolonie a rekreační svět). Tyto technologie odemykají rozhodnutí, která umožní transformovat nově kolonizovanou planetu na trestaneckou kolonii, nebo rekreační svět. Zatím se plánuje, že ve své říši budete moci mít jen jednu z nich, ale to se ještě může změnit.

Trestanecká kolonie je planeta, kam můžete ze své říše odlifrovat kriminální živly. Trpí nesmírně vysokou zločinností, ale má také velkou imigrační přitažlivost a snižuje zločinnost na ostatních planetách. Trestaneckou kolonii lze udělat jen z čerstvě kolonizované planety (před prvním upgrade hlavního města). Aby se z planety mohla stát trestanecká kolonie, musí mít velikost minimálně 15.

Rekreační svět je planeta vyhrazená pro turistiku a volný čas. Na této planetě nelze stavět žádné distrikty ani stavby, produkující zdroje, ale zvyšuje obyvatelnost pro všechny typy populací (má letoviska z řízeným klimatem) a zvyšuje komfort na všech ostatních planetách říše. Rekreační svět má vlastní sadu budov, poskytujících ubytování. Rekreační svět můžete udělat jen z planety, která nemá žádné distrikty a budovy (kromě hlavního města). Planeta také musí mít velikost minimálně 15. Je pravděpodobné, že kvalita rekreačního světa bude mít vliv na množství komfortu ostatních planet (pak by byla ideálním rekreačním světem planeta typu Gaia).

Nakonec se ještě podívejte na několik dalších nových technologií, které vás v Le Guin čekají.

A to je vše, přátelé! Tedy pro dnešek, že. Co bude v příštím díle zatím není rozhodnuto, nicméně neodcházejte od svých přijímačů!

WhiteHorse