Stellaris – Ekumenopolis a komplexy v updatu 2.2

V novém updatu 2.2 Le Guin budou Ekumenopolis a nové komplexy. Jak už bylo řečeno dříve, zatím nelze zveřejnit vše, co bude tento update obsahovat a obrázky nemusejí být tím, co vyjde ve finální verzi.

Dnes si podrobněji popíšeme některé nové součásti updatu – Ekumenopolis a komplexy.

Ekumenopolis: „Tak učiníme svět městem a město světem.“

Planeta – město je tady. Pro vytvoření Ekumenopolis budete potřebovat nejprve odemknout výhodu vzestupu. Je dostupná jen pro nestrukturované říše a vyžaduje novou antigravitační technologii.

Jakmile výhodu vzestupu získáte, objeví se na vašich kolonizovaných planetách možnost rozhodnutí. Abyste mohli rozhodnutí uplatnit, budete potřebovat planetu plnou výhradně městských distriktů (a samozřejmě to také bude něco stát). Projekt arkolog je naprostou nutností pro každého, kdo chce vytvořit opravdu velikou planetu.

Ekumenopolis nahrazuje normální distrikty speciálními distrikty, dostupnými pouze pro Ekumenopolis. Je to obytný arkolog, slévárenský arkolog, průmyslový arkolog a zábavní arkolog. Tyto distrikty jsou výkonnější než normální distrikty a disponují větším počtem pracovních míst. Ekumenopolis kromě toho poskytuje bonus pro řešení růstu populace na planetě a její obživy.

Komplexy

Megakorporace přichází se čtyřmi novými komplexy:

Dekompresor hmoty
Strategické koordinační centrum
Umělecký megakomplex
Mezihvězdné shromáždění

Tyto nové komplexy odemkne výhoda vzestupu Galaktický div.

Komplexy také částečně upravují novou ekonomiku a proto budou místo minerálů produkovat slitiny.

Dekompresor hmoty

Dekompresor hmoty funguje podobně jako Dysonova sféra, ale využívá technologie, na jejichž objasnění zde nemáme prostor. Místo energie extrahuje minerály. Má čtyři možné úrovně:
Minerály: 250 / 500 / 750 / 1000

Strategické koordinační centrum

Pancéřovaný trup Strategického koordinačního centra ukrývá špičky našeho vojenského velení, které se zde s nejmodernějšími pomůckami a vybavením zabývají strategií a plánováním. Má tři úrovně s těmito účinky:

Kapacita lodí: 75 / 150 / 225
Kapacita astrobází: 5 / 10 / 15
Obranné platformy: 8 / 16 / 24
Podsvětelná rychlost: 5% / 10% / 15%

Umělecký megakomplex

Máják umění s intergalaktickým přesahem. Komplex inspiruje a reprezentuje uměleckého ducha svých tvůrců. Umělecký megakomplex má tři úrovně s těmito účinky:
Jednota: 100 / 200 / 300
Komfort: 5% / 10% / 15%

Mezihvězdné shromáždění

Místo pro schůzky galaktických sil. Zvyšuje imigrační atraktivitu a globální názor na vás. Mezihvězdné shromáždění má čtyři úrovně s těmito účinky:
Imigrační tlak: 25% / 50% / 75% / 100%
Názor jiných říší: 10 / 20 / 30 / 50

To je tento týden vše. Za týden se tu sejdeme s vůdci karavan a trhem s otroky.

WhiteHorse