Imperátor – deník vývojáře č. 13

Zdravím vás. Vítejte u 13. dílu deníku vývojáře Imperátora! Dnes si povíme o tom, jak v republice funguje politika a senát.

Senát má v republice 100 křesel a každé křeslo náleží členovi jedné z pěti frakcí. Každá dospělá osoba v republice má jednu oblíbenou frakci a tu podporuje. Každá frakce má svého vůdce, který je nejprominentnější osobou podporované frakce.

Podle toho, ke které frakci patří vládce republiky, dostává republika různé bonusy, nebo penalizace.

Občanská frakce: +25% příjmu z daní, o 10% levnější a rychlejší stavba budov
Vojenská frakce: +25% pozemní morálky, +25% námořní morálky
Obchodnická frakce: +25% příjmu zobchodu, +5 diplomatické reputace
Náboženská frakce: +10% trvání namení, o 33% levnější náboženská konverze
Populistická frakce: +10% ceny za sílu

Pro modery: můžete volně přidávat nebo odstraňovat frakce a dělat je dostupné pro jiné typy vlády, nebo použít určitý trigger, umožňující mít frakci jako unikátní.

Jistě jste si všimli, že mít u moci populisty není moc prospěšné.

Množství křesel senátu se v závislosti na různých faktorech v průběhu mění. Atraktivitu křesel určuje vždy charisma vůdce frakce.

Pokud si přejete okamžitě posílit svou stranickou pozici v senátu, můžete utratit rétorickou sílu, abyste přesvědčili 10 křesel, že se mají přidat k vaší frakci. Když to však uděláte, zvýší se vaše diktátorství.

Proč musíte brát v úvahu složení senátu? Jsou tři druhy činnosti, ve kterých senát bude ovlivňovat vaši schopnost monarchistického vládce kdykoliv dělat přesně to, co chcete. Senát může úplně zablokovat vaše zamýšlené akce, které mají podporu méně než 40 křesel. Pokud bude podpora menší než 60 křesel, můžete akci prosadit, ale získáte za to nějaké to diktátorství.

Schválení senátu je nutné pro:

Všechny změny zákonů – vyžadují souhlas senátu
Většinu interakcí s postavami – vyhnání, uvěznění apod.
Všechny diplomatické interakce s jinými státy

To, zda senát akci schváli nebo ne, velice záleží na jeho složení a na tom, co se chystáte udělat. Vojenská frakce nejspíš podpoří novou válku, ale i někteří její členové budou proti, jestliže budete trpět válečným vyčerpáním, nedostatkem pracovní síly, nebo zrovna budete válčit jinde.

Akce, kterou podniknete, často ovlivní postavy ve vašem státě. V závislosti na členství ve frakci se ztrácí nebo získává loajalita, jakož i křesla v jiných frakcích.

Pro modery: tohle všechnoo se dá udělat pomocí našeho skriptovacího jazyka.

Zde je ukázka senátní kalkulace pro vyhlášení války.

Protože je tentokrát kód značně rozsáhlý a protože jeho formátování ve Wordpresu je fakt pakárna, dnes jsem kód vynechal a můžete se na něj podívat tady: Kód:

Zůstaňte na příjmu. Přiští týden podrobně rozebereme politiku zákonů a úřadů.