Čeština pro Hearts of Iron verze 1.8.0

Paradox vydal další patch k HOI4. Důležitou novinkou je především krásný nový launcher. To je taková oblíbená kratochvíle Paradoxu – jestliže něco funguje, rozbijeme to. Pokud to funguje špatně, budeme to v tom stavu udržovat. Tento nový launcher je krásný a báječný a důvodem jeho vydání bylo hlavně zkvalitnit jeho práci s mody a DLC. Alespoň tak to Paradox prezentoval.

A výsledek? Funguje to vskutku… báječně. Až na některé drobné mušky. Tedy ony jsou to mouchy jak kondoři. Na fórech jsem se dočetl, že mnoha hráčům

– hra s novým launcherem vůbec nejde spustit
– se nenačtou všechna dlc a mody
– se nenačtou žádná dlc a mody

Špatná zpráva pro nás je, že launcher patrně bude jako u Stellaris v polštině, protože si tahá data bůhví odkud. Hlavně si přepíná jazyk podle jakýchsi záhadných pravidel.

Co se týká změn v češtině – přibylo tam 12 nových řádků a čtyři soubory se žvásty k multiplayeru, s texty jako přizvat kamaráda a podobně. Tak to nepřekládám a překládat nebudu. Aby to nebylo v polštině, dal jsem tam původní anglické texty.

Věnujte velkou pozornost souboru jak instalovat.txt. Možná se vám launcher správně nezobrazí a nepůjde vám přepnout jazyk do polštiny. V souboru je popsáno, jak to řešit.

A poznámka na okraj – někteří hráči stále nepochopili, že mohou buď hrát česky, nebo s mody, ale ne oboje.

Tak ještě jednou:

Čeština s mody NIKDY nebudě fungovať korektně! Nikdy! Něch si to všetci zapametajů!!!

Češtinu je zkázáno umístit na jiné servery, zejména na Steam!

Čeština

Pokud narazíte na nějaké chyby, posílejte je na naše fórum do vlákna čeština. Neposílejte je na facebook, tam není nikdo, kdo by je opravil.

WhiteHorse